"The Fifth Element" by Luc Besson

19. january 2015 at 17:40 | J. |  Filmy
Dobře, už jsem povídala o tom, že mám spoustu rozepsaných článků? ...Mám. A protože společně s tímhle už to jsou dva články o filmu, rozhodla jsem se udělat rubriku týkající se filmů. Nazvu ji "Filmy", protože jsem se zařekla, že s tou občasnou angličtinou všude, přestanu. Zatím se mi to docela daří - až na nadpisy. S tím bohužel nepřestanu.

No nic, rubriku jsem založila...and now... (boha, vidíte to? Zase jsem to zakřikla.) A teď už přejdu k tomu filmu.
Nuže. Film se jmenuje Pátý Element, je z roku 97 a řekla bych, že je to snad skoro nejznámější sci-fi film vůbec. Já ho teda v sobotu viděla poprvé. Hodně jsem o něm slyšela a taťka říkal, že ho rozhodně musím vidět. Tak jsme si řekli, že se podíváme, ale začali jsme asi ve dvě v noci, tudíž jsme oba usnuli hned na začátku. Nakonec jsme ho viděli asi půl roku poté (to bylo teda v sobotu, jak už jsem říkala), a stálo to za to. (Sice jsme opět začali v noci, ale tentokrát se nám podařilo na dalších 126 minut zdárně neusnout.)

O čem že to vlastně je? No - ve zkratce se Bruce Willis (ve filmu jménem Korben Dallas) snaží zabránit apokalypse. Ústředního nečlověčího záporáka činí Koncentrované Zlo, které přilítá na Zemi každých 5 000 let a pokaždé se ji snaží zničit. Jediná účinná zbraň proti KZ je síla pěti elementů, čtyři v podobě kamenů (vzduch, voda, oheň, země) a Pátý element - v podobě...no, to je zatím jedno.

Tajemství o Pátým elementu se dědí po kněžích po generace. Jednoho dne (v daleké budoucnosti - mají tam lítající auta a tak) se KZ znovu objeví a Země potřebuje zachránit. Jenomže KZ samozřejmě nechce, aby Zemi zase někdo zachránil, a tak si "zaměstná" děsně mocnýho člověka jménem Zorg - (a ten je tedy ústřední člověčí záporák. A hraje ho Gary Oldman aneb Sirius Black.) Na Zemi přistane osoba jménem Leeloo, která je oním Pátým elementem, Bruce alias Korben ji zachrání, dovede ke knězovi a společně se vydají na planetu Fhloston na koncert takové obludky jménem Diva Plavalaguna (slavná operní pěvkyně), která jim má údajně předat ty čtyři živly.

Samozřejmě nic nejde tak snadno a vůbec to není tak, že by se Leeloo, Bruce alias Korben a kněz společně někam vydali (jinými slovy 'vůbec to není tak, jak jsem to právě napsala.') Všechno je daleko složitější a než abych vám to líčila, radši se na to podívejte. Abych to zkrátila (bože to je obsah jak prase), nakonec se jim to samozřejmě povede a zachrání svět. A Leeloo s Brucem alias Korbenem spolu začnou chodit. Však "Leeloo Dallas" zní fakt dobře, že.


  • Poznámka: Zkratku KZ jsem si vymyslela...a vůbec, název Koncentrované Zlo taky.
  • Poznámka číslo dvě: Nejvíc mě na filmu asi pobavilo, (želbohu až zpětně), KZ mluvící po telefonu se Zorgem. Nejspíš díky tomu, že KZ je obrovská černá koule velikosti planety uprostřed vesmíru.
  • Poznámka číslo tři: Písnička, kterou zpívá D. Plavalaguna na koncertě, je totální pecka, i když nemáte rádi operu, určitě si ji poslechněte, protože je mezigalaktická.
  • Poznámka číslo čtyři: Málem bych zapomněla dodat, že Leeloo nemluví anglicky, mluví nějakým starým božským jazykem, kterým za dávných časů mluvil celej vesmír.

Mé skromné hodnocení: 8/9


Nevím, jestli je to úplně pro všechny - třeba hned po prvních pěti minutách jsem došla na to, že mojí mamce ani mojí sestře by se to nelíbilo. Každopádně já jsem úplně nadšená, protože miluju sci-fi a tohle byla prostě paráda!
 


Comments

1 Em | Web | 23. february 2015 at 15:50 | React

Sci-fi jako žánr mám docela ráda, takže by se mi to mohlo i líbit :D Super článek :)

2 AlbertWound | Email | Web | 5. june 2018 at 4:45 | React

The prostate gland is central to the a part of a male's the reproductive system. It secretes fluids that help the transportation and activation of sperm. The prostate is situated just before the rectum, below the bladder and surrounding the urethra. When there is prostate problem, it will always be really really irritating and inconvenient to the patient as his urinary strategy is directly affected.

The common prostate health problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of the prostate.

Prostate infection, also called prostatitis, is regarded as the common prostate-related problem in men younger than 55 years of age. Infections of the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis may be the least common coming from all varieties of prostate infection. It is caused by bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients may experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to alleviate the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is a condition associated with a particular defect inside gland as well as the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be caused by trauma to the urinary tract or by infections received from other parts in the body. A patient can experience testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal with the prostate defect then making use antibiotics and NSAIDs to deal with the redness.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not to create the sources of these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur as a consequence of unknown infectious agents while other believe intensive exercise and lifting may cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper weight loss program is important. These are some of the actions and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is critical for our health and wellbeing and will also also keep your urinary track clean.

2. Some studies suggest that a number of ejaculations each week will help to prevent prostate cancer.

3. Eat steak sparingly. It has been shown that consuming a lot more than four meals of beef a week will raise the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to be sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most important measure to take to make sure a healthy prostate is to select regular prostate health screening. If you are forty years of age and above, you must choose prostate examination one or more times a year.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama