Lepší kdyby lidstvo vyhynulo

27. march 2015 at 15:01 | J. |  Články na téma
Poslední dobou chce každej změnit svět. A já si, ač je samozřejmý, že nejsem nejchytřejší na světě a nemám nejlepší a nejsprávnější názor ze všech, myslím, že to většina těchhle lidí (kromě toho, že to strašlivě přehání), jaksi vůbec nedomýšlí, čímž pádem to měnění světa nedělá správně a vede to akorát k tomu, že se tu objevuje spoooousta pokrytců, kteří nechápou podstatu svých činů. (Ale většinou je pro ně hlavní to, že jsou děsně moc alternativní.)
Poslední dobou se nejčastěji setkávám s fenoménem vegetariánství. Lidem (pojmenujme si je lidi číslo jedna) je líto zvířátek a stěžujou si, jaký jsou lidi zrůdy. Ano, to já ráda chápu. Jenomže tihle lidi číslo jedna se v té své zapálenosti dostávají do dost divných a děsivých extrémů. Například jsou tu ti, kteří jsou nesmírně zabraní do jakýchsi kampaní proti týrání zvířat (tím "zabraní" myslím to, že čas od času sdílí na facebooku status nebo fotoalbum organizací PETA nebo ADI nebo podobných a pozor, píšou k tomu strašně naštvaně, jak by lidstvo mělo vyhynout, protože lidi jsou zlí, krutí a používají zvířata pro svoje potřeby a pohodlí a kdo ví co.) Musím znovu říct, ano, já s tím souhlasím, lidi takoví jsou a mělo by se s tím něco dělat. Jenomže copak tihle lidi číslo jedna nechápou, že se věci nedají házet do jednoho pytle? Zakládají si na svým sociálním cítění, na tom, jak milujou zvířátka, který jsou přece "taky plnohodnotný živý bytosti" a ve stejnou chvíli by chtěli, aby lidi vyhynuli? Kam se podělo sociální cítění vůči živým bytostem? Tohle je skoro jako rasismus (aneb lidé číslo jedna se chytají do vlastní pasti, jelikož pokud jsou pro ně zvířata rovní lidem, jak je teda pro jejich vnitřního ducha spravedlnosti možný, aby si přáli vyhynutí lidstva?) Měli byste si říkat, že takovíhle lidi číslo jedna budou minimálně vegetariáni, ne-li striktní vegani opovrhující cirkusem, používající přírodní produkty, kosmetiku, atd. a nikdy ve svým životě se ani nedotkli žádné kůže. Ale víte co? Oni nejsou. A to je to největší pokrytectví tady - nevěřili byste, ale znám takový lidi. Ty, kteří se sice nazývají vegetariány, ale jsou schopní jíst ryby a ještě se hádat, že jsou opravdoví vegetariáni. Takový, kteří jsou do ochrany zvířat a těchhle věciček strašlivě hrrr, ale nejsou schopní udělat sami ani tak málo, jako je přestat jíst maso. Ano, maminka z toho možná nemusí mít radost, možná nemáte dostatek peněz, prostoru, času, čehokoliv co si dokážete vymyslet, ale vážně vám tyhle trapný výmluvy udělají klid v duši, když už jste došli s rozumem tak daleko a správně si myslíte že to, co se děje se zvířatama, rozhodně v pořádku není?

Samozřejmě je možný, že tu jsou i lidi číslo jedna, kteří pro zvířata doopravdy něco dělají (a ne že o tom jen mluví), kteří všechno tohle dodržujou, a v tom případě nemám žádný námitky, ti na sebe můžou být hrdí.

Ale kolik z nás takových je?

Někdo taky říká, že jsou zvířata na vyšší úrovni než lidi a že jsou mnohem důležitější. O tom snad ani nehodlám mluvit, maximálně je tak polituju, že se narodili jako lidi a i přesto dokážou být tak hloupí, že jsou schopni označit lidskou rasu, která je momentálně na vývojovým žebříčku nejvýš, za podřadnou například takové slepici. Kdysi jsem si uložila jeden obrázek, kterej myslím dost dobře vystihuje to, co si o tomhle myslím já - no a najdete ho tady.

A co se týče toho s tím vyhynutím, tak kdo je schopnej tohle s čistým srdcem prohlásit, asi by se měl konečně pořádně zamyslet a pokud ani to nepomůže, nejspíš se jít léčit nebo co. Totiž celkově mi moc nejdou do hlavy lidi (nazveme je lidi číslo dvě), co tvrdí, že mají radši zvířata než ostatní lidský bytosti. Jsem schopná pochopit, že to takhle někdo cítí, například někdo, koho někdo zklamal nebo někdo, kdo se cítí sám, ale pokud ta osoba není zoofil, prakticky to moc dobře nejde. Navíc když jsou teda ti lidi tak špatní a podřadní, proč lidi číslo dvě s radostí používají všechny vymoženosti, co kdy lidstvo vymyslelo? Proč se nevrátí do doby kamenné, hmm? Nebo proč rovnou neskočí z mostu a nedají svoje ostatky na večeři psovi, že.

•••

Chtěla jsem z toho udělat tři části, každou o trochu jiným problému, ale na dalšího půl tisíce chytrých slov už dneska asi nemám, a tak to rozdělím a možná někdy napíšu pokračování. Abych to ovšem nějak zakončila, na začátku jsem napsala, že to poměrně velká část lidí dělá jenom proto, aby byli cool a alternativní. Protože ono je to přecejenom zajímavý, když někomu řeknete, že jste ochránci zvířat a / nebo že nejíte živočišný produkty. Ale jestli by měla vaše touha po pozornosti a uznání vyústit v to, stát se někým takovým (např. lidmi číslo jedna nebo dva), radši se obejděte bez alternativnosti, která k vám tudíž evidentně ani nepasuje. Zkrátka dělejte to, co si myslíte, že je správný a hlavně to dělejte z vlastního přesvědčení, ne proto, abyste udělali dojem na okolí. Aneb jak řekla jedna moudrá osoba:

Loučím se.
 


Comments

1 Black Rainbow | Web | 27. march 2015 at 15:19 | React

Naprosto výborný článek Jorgi..jako vždy.
Ačkoliv, mé názory znáš i tak se ozvu. Pro případ že by jsi zapomněla. :D
Nemám ráda rádoby vegetariány a lidi myslící si, jak hrozně žijou super život že nejí hovězí ,ale to kuře jednou za čas přece neuškodí' že jo. Taky mám hrozně "ráda" když někdo řekne ,,Panebože!To je hrůza co lidi dělají zvířatům a jak se chováme k Zemi!' a spokojeně u toho přežvykují stejk na jehož výrobu bylo potřeba tolik vody, že by děti v africe měly týden co pít. Chápu, že můj komentář si nedává moc smysl ale mě vždycky takový kecy hrozně vytočí!
Přijde mi, že lidi by si měli uvědomit že problém je nejen v masu ale i v tom jak se kácí pralesy, jak se JEJICH NOVÁ NAPROSTO DOKONALÁ ŘASENKA OD MAYBELINE testovala na zvířatech která neskutečně trpěla, jak lidé odhazují obaly a všechno kolem sebe jakoby věděli, že až tou cestou projdu, tak ten obal po nich zvednu (protože to opravdu dělám). Jak říkám, nic nejde přes noc a nejdnou. Lidé by si ale měli uvědomit že tato planeta nepatří nám. Není naše a měli bychom si ji vážit, starat se o ni. Nemělo by se na aktivisty pohlížet jako na 'ty zelený blázny' ale měli bychom k něčemu takovému dospět všichni. Copak to nikomu nedává smysl?

2 J. | Web | 27. march 2015 at 15:33 | React

[1]: Děkuji. Určitě nejsi jediná, koho to točí a smysl dáváš, dokonce velkej. Nicméně jak už jsem říkala, trochu předbíháš mé záměry, musíš si ještě něco nechat na pokračování tohohle článku. :D A panebože ty zvedáš cizí obaly ze země, já taky!

3 Kenz | Web | 27. march 2015 at 19:30 | React

Taky nejím většinu masa, ale není to kvůli těm zvířatům - je to proto, že mi to prostě nechutná ;)

Byla jsem v Londýně a okolních městech: Brighton,... apod.

4 Em | Web | 29. march 2015 at 14:01 | React

Já třeba nejím hovězí, vepřové a i ke kuřecímu a krůtímu se častokrát přemlouvám. A fakt to není kvůli tomu, že bych zvířátka litovala a myslela si, že by lidé měli vyhynout...

Pokud mi něco vadí, tak je to především zacházení se zvířaty, která jdou na porážku a u toho neskutečně trpí. Nebo jsou chovaní v otřesných podmínkách. To je to, co bych lidem vytkla. Samozřejmě kvůli tomu nemusí vymírat, ale ty zvířata cítí bolest a být zavřený celý život v kleci je pro ně utrpení.

Krásný článek :)

5 vikii | Web | 29. march 2015 at 19:26 | React

takovy pokrytce taky moc nemusim. nazyvaji se vegetariany jen proto, aby byli zajimavy, hm...kdyz nemaji cim jinym upoutat, jsou tak nezajimavi a hrooooozne tu pozornost potrebuji, tak je mi jich docela lito.

6 barlie | Web | 30. march 2015 at 20:40 | React

Jo taky jsem si všimla, že veganů a vegetariánů je víc a víc. Mám kamarádku, která je vegetariánka, ale rozhodně si nemyslím, že to dělá kvůli tomu jak píšeš, ona je zrovna ta vyjimka už od mala maso nejedla vážně ho nejí.
Lidi co jsou týden vegetariánem jen proto aby si to mohly napsat na instagram jsou ubohý.
Já úznávám myšlení veganů/vegetariánů (myslím, těch pravých), ale řešení "nebudu to jíst" mi přijde upřímně dost hloupý a nic moc se tím nevyřeší. Člověk je všežravec a jíst se má všechno. Zvířata by neměly trpět s tím souhlasím, ale když tu krávu nesníme my, tak jednou umře a sní ji červy. Proč oni se mají najíst ale já ne?

7 Werangummi | Web | 31. march 2015 at 18:59 | React

Ježíš, to je perfektní článek, dokonale jsi všechno vystihla. Já jím z masa akorát kuřecí, některé hovězí a ryby a rozhodně se necítím jako vegetarián. A vůbec, lidi kolem mě rozhodně neodsuzuji za to, že jedí ostatní druhy masa, to mi přijde opravdu neslušné a vůbec nenormální. Nedávno nade mnou spolužačka při obědě protočila panenky a neodpustila si poznámku "jak tohle vůbec můžeš jíst?". To mi přijde opravdu přes čáru. Dnešním "veganům" jde jen o pozornost, lidstvo jde opravdu ke dnu.

8 znavená. | Web | 1. april 2015 at 19:57 | React

Z takových článků jsem většinou fakt smutná. Jako teď. Je to jako kůl do srdce. Já jsem se ani vyjadřovat nechtěla, abych nebyla za "vegannazi", ale prostě musím, protože.. protože. Každý má svůj způsob života, stejně jako svůj jídelníček, a řešit někoho kvůli tomu, že jí a žije svůj život jinak, a ještě u toho neubližuje zvířatům, to mi vážně přijde na hlavu. Vážně moc. Já veganství nikomu necpu. Když se mě někdo na něco ohledně toho ptá, ráda zodpovím, pokud se mě někdo ptá jen ve smyslu toho, aby mě shodil, nebo se mi posmíval, tak ho pošlu prostě do prdele. To, že na své zdi sdílím něco, co se veganství týče, nějaký fakt, který je pravdivý (!), tak to snad neznamená, že něco někomu vnucuju. Stejně tak jako pod fotky lidí na fb, kde mají grilovaný steak nepíšu, že je to zasranej vrah a měl by shořet v pekle, tak to ostatní očekávám od ostatních. Bohužel, stále se s takovým rýpáním setkávám. Ale urátžet někoho, říkat mu, že je na hlavu, protože je to vegetarián nebo vegan.. pak je potřeba se zamyslet, jestli to, co dělají teda oni, nedělám i já. Tohle prostě nepochopíš, dokud se vegan nestaneš. Když jsi vegetarián, máš pocit, že jsi pomohla celému světu, ovšem když přejdeš na veganství, máš pocit, že neděláš vůbec nic a musíš toho dělat ještě víc. Vůbec mi nepřijde hloupé se zapojovat do kampaní a podobně, protože to k veganství prostě patří, když to týrání nepodporujeme, tak je jasný, že podpoříme kampaně a ukážeme světu, jak to s pravdou je, nebo je v pohodě věřit reklamám "veselá kráva" apod., i když není vůbec veselá? Každej rozumnej člověk pochopí, že je to klam, a lidi se to snaží právě těmahle demonstracema a podobně dostat více do veřejnosti. Já to rozhodně nedělám kvůli boomu, veganství mi překopalo život hodně velkým způsobem a každej den mám sama v sobě pocit, že nedělám pro to vůbec nic, i když toho ve skutečnosti dělám dost.. ale kvůli takovým článkům nebo reakcím lidí na mě zase přijde smutek že jsem neudělala vlastně vůbec nic..

9 J. | Web | 2. april 2015 at 9:54 | React

[4]: Připadá mi, že si docela protiřečíš v prvním a druhým odstavci...každopádně děkuju.

[6]: Ono jde o to, že ty ji pro to, abys ji snědla, zabiješ, kdežto červi už jen udělají to, co by se stejně stalo (rozklad a tak). Možná si říkáš, jo, stejně by časem umřela, jakej je v tom pak teda rozdíl?
Sama jsi řekla, že by zvířata neměla trpět, tak ten rozdíl snad asi sama vidíš, ne? Myslím, že každá kráva si už odmalička nepřeje skončit na něčím talíři.

[8]: Obávám se, že jsi můj článek špatně pochopila. Z tvýho komentáře mi to zní tak, jako bych snad já odsuzovala někoho proto, že je vegetarián nebo vegan. A promiň, ale to je asi tak ta poslední věc, co dělám. Psala jsem o pokrytcích, co si říkají vegetariáni nebo vegani, ale rozhodně se tak nechovají co se týče životního stylu, celkově stravy i činů. Z toho, co říkáš, ty jedním z těchhle lidí zjevně nejsi, tak nechápu, proč tady veganství tak obhajuješ, jako kdybych já snad byla proti němu nebo řekla, že je špatný a na hlavu. Celkově nějak nevidím spojistosti mezi mým článkem a tvým komentářem, ovšem možná je to můj problém, co já vím.

10 Baris | Web | 4. april 2015 at 11:47 | React

změnit svět nedokážu,ale snažím se pomáhat lidem v nemocnicích :) jinak ty obrázky v záhlaví mého blogu jsem nekreslila já,kéž bych to takhle uměla :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama