Villagers in Prague

10. march 2015 at 15:59 | J. |  Fotky
Zdravím! Už tenhle článek píšu s pauzama aspoň dva týdny a opravdu mě to nebaví, takže jsem se dnes nečekaně rozhodla ho konečně dopsat a publikovat. Tož, jsem tu proto, abych vám povyprávěla o tom, jak jsem se s drahou zde-občas-přítomnou osobou vydala předminulej tejden na výlet do Prahy. (Dokonce mám i fotky a vůbec mi neva, že jsou hnusný. Svět už určitě musel vidět i horší... A kdybyste chtěli, ty fotky se vám zvětší, otevřete-li je.)

Totiž, přepadla mě nedávno (teď už místo nedávna čtěte dávno, psala jsem to tak před týdnem) neodbytná myšlenka, že chci do Prahy. Já mám totiž, světe div se, tu krásnou Prahu nějak podezřele ráda. Možná proto, že je tam tolik cizinců nebo proto, že si tam vždycky připadám děsně adventurous nebo proto, že se tam "vyznám" nebo proto, že mi to tam připomíná Londýn. A nebo prostě proto, že je to naše hlavní město a že jsem na Českou republiku doopravdy pyšná (i když občas, pravda, není moc na co.) Slyšeli jste nedávný výrok našeho pana prezidenta?

Nuž a tak se hvězdy spojily nebo co a já vážně jela do Prahy! Abyste věděli, ve zkratce:

J "Pojedeš se mnou do Prahy?"
R "Ano"

No dobře, to bylo hodně ve zkratce. Ale nic víc vědět nepotřebujete. ...Třeba to, že jsme nevěděly, zda jet vlakem či autobusem nebo že R-in děda chtěl vědět i to, co jsme samy nevěděly - asi proto, že je to lev.



Je pravda, že my nevěděly skoro nic. Jen to, že si dáme sraz brzo ráno. Což se skoro povedlo, až na to, že já, being me, dorazila o půl hodiny později. A tak jsme omylem stihly o čtyřicet minut pozdější vlak, kterej jsme našly napíchlý na KFC wi-fi, nalepený na KFC zeď zvenku.

Ve vlaku jsme si našly kupé (jak já jenom miluju kupéčkový vlaky, vždycky si vzpomenu na Harryho Pottera a Hard day's night) a hrály moji nejoblíbenější hru "Hledání stanic londýnského metra", kterou jsem prohrála. A u toho jsme asi velice obtěžovaly osobu, která si v našem kupé evidentně chtěla číst, ale třičtvrtinu cesty místo toho raději spala.

Hledání cíle



Přijely jsme do Prahy a věděly, že hledáme Prahu 1, která byla v podstatě všude kolem nás. Tož jsme ji tedy našly a došly na Václavák, Staromák a tak dále - prostě takovýto nechutný centrum (jak vidíte na fotce - kus orloje.)



Protože jsme si myslely, že jsme už vážně úplně blbý, když jsme hodinu chodily po Praze a nemohly najít Karlův most (nemohly jsme totiž tak nějak narazit ani na žádnou řeku), jaké bylo naše nadšení - a překvapení, když jsme mezi skupinkou Asiatů objevily ohavnou ceduli s nápisem "Karlův n" - jak vidíte na fotce.

(Račte si všimnout téže osoby v přední části obrázku, která má dost prapodivně položenou ruku a fotí se tou šílenou tyčí, co jich je v Praze aspoň osm na jednoho ubohého a slušného občana České republiky.)



A tady už jsme doma, že. (Aneb jedna z těch chvil, kdy být pyšná na ČR stojí za to.) No vážně - ta fotka dopadla jaksi mnohem líp, než jsem si myslela, že je to s mým foťákem možný. Na Instagramu je ještě hezčí, though.



Tohle jsem si musela zvěčnit z toho důvodu, abych si mohla pokaždé, když si znovu a znovu spletu "Povídky malostranské" s "Povídkama z jedné kapsy", uvědomit, že na Malé straně jsem přece byla. (A v jedné kapse ne, že.)

Jo a čísla na baráku dávají osm opravdu jenom náhodou.




Tahle fotka je teda sice downright odporná - takhle nějak jsem čekala, že budou vypadat všechny, ale vzhledem k našemu zvyku kdykoliv a kdekoliv předstírat, že mluvíme anglicky s německým či ruským přízvukem (nebo dokonce jenom německy), jsem si tohle musela vyfotit a dát to sem. APFELSTRUDEL, ICH WIR.




No a tady nám bylo konečně dokázáno, že se nám nic nezdá a že tohle je vážně ten "umělý ostrov" jménem Kampa. Doopravdy - řekněte mi jedinou věc, kvůli které by se tenhle konkrétní kus země dal nazývat absolutně JAKÝMKOLI - ať už umělým nebo třeba ušatým, ono je to fuk - ostrovem? Jsou to ale blázni, ti Pražáci, pche.

(Mimochodem - myslí si, že jsou originální s těma 99 metrama nebo si chcou hrát na strůjce osudu? (Protože jsem kdesi četla, že Johna Lennona prý v životě pronásledovalo číslo devět.) ...Ach jak já to chápu. Mě pronásleduje zase osmička...nebo možná pronásleduju já ji, to nevím. Každopádně to mám horší, protože 8 je jedno z čísel velké karmy.

Náš cíl aneb fanatická kolekce nudných fotek zdi




No a tady je konečně ta slavná zeď, kam jsem se chtěla podívat už taaaak neskutečně dlouho.

(Byla jsem moudrá a nevzala si s sebou svou fanatickou Beatles tašku. A ono se to jako fakt vyplatilo, vzhledem k tomu, kolik tam bylo podezřelých lidí. A vůbec -

Než abysme si tam hrály na hipsterský pokrytce, stály jsme u stromu, pily milkshake a předstíraly, že jsme tajní agenti. Banánovej v McDonaldu neměli, protože jsou trapní. Přešla bych ke konkurenci, kdybych nějakou znala.)



Čistě ze zvědavosti a z touhy vyjádření vlastního názoru...tu "Wall is over" kauzu znáte? Pokud ne, doporučuju vám přečíst si tenhle článek. Bylo to docela nedávno. A já si upřímně myslím, že to byl naprostej fail. Ano, nějaká streetartová skupina, ok, dobře. Možná to mysleli dobře s tou svobodou...že chtěli dát prostor novým nápadům a bla bla. Ale seriously - kdo se zdravým rozumem vymyslel ten nápis? Vždyť to je provokace jako prase. Divím se, že ho fanatici ještě neubodali vidlema (ať žije pokrytectví!) Já si na tohle téma ve své soukromé skupině fanatiků vyslechla spoooustu názorů. A jak je znám, opravdu bych se nedivila ničemu.






Ke konci dne


Loučení se s Karlovým mostem. (Už jsme viděly všechno, co jsme dnes vidět chtěly, drahá Praho.) A i tak byly čtyři cesty přes most víc než dost... na žádnou sochu jsme si nešáhly a tak se nám nesplní přání... No a co.



V tmavé a úzké uličce někde cestou k Marks & Spencer. (Kde je to prostě totálně úúúúžasný. Koupila jsem si zubní nit.) Nicméně, v Praze žijí prostě umělci... Bůh ví, jestli to nakonec není další dílo tý parádní studentský streetartový skupiny.


Náš čas v hlavním městě se chýlil ke konci... stejně už jsme se vším tím chozením děsně unavily a R začala umírat a usínat. A taky jsme rýmovaly. Chtěla jsem sem ty rýmy původně hodit, protože jsou fakt úchvatný, ale hodlám části z nich zakomponovat do jednoho velmi velmi uměleckého projektu a ještě by to, kdybych to sem napsala, každej považoval za svý... No a to teda jako ani náhodou. Stačí, že se o autorství musím dělit s jednou osobou.

No, určitě jsem chtěla ještě něco, ale už jsem to zapomněla, tím pádem to bude asi všechno.

Ještě jsem zapomněla zmínit, že jsme dojely zpátky domů a obě dvě nyní žijeme. A já byla mezitím v Praze ještě jednou. Neudělala jsem ani jednu jedinou fotku, ale bylo to nesmírně zajímavý, takže bych o tom taky někdy vážně ráda napsala. Otázka je kdy, ha ha ha. Možná tak za měsíc za dva? Za osm? Devět? Devatenáct set osmdesát devět?

Sladké odpoledne a taky večer a zítřejší den.

P.S: Vůbec se mi to nechce po sobě číst, tak to berte na vědomí a o nějakých ohavných chybách mi vůbec neříkejte, protože na ně stejně časem přijdu. A zrovna teď je mi to opravdu jedno. Protože jdu spát.

Dobrou noc.
 


Poll

Hlavní město New Yorku?

New York 52.4% (11)
Město nemá hlavní město. 14.3% (3)
Něco jako Albany 33.3% (7)

Comments

1 Em | Web | 10. march 2015 at 19:33 | React

Do Prahy bych taky vyrazila! A moc krásný fotky! :)

Hm, hlavní město New Yorku? /přemýšlím/

Jaký je sakra hlavní město New Yorku?! A má New York hlavní město?

2 Em | Web | 10. march 2015 at 19:34 | React

Jej, sorry, jsem se trochu překlepla -_-

3 J. | Web | 10. march 2015 at 20:11 | React

[1]: Děkujiiii, jsem ráda, že se aspoň někomu líbí, když už ne mně.

Jo, je to trochu zrádný - kohokoliv se na to zeptám, odpoví špatně, tak jsem si to musela dát na blog, protože mně přijde strašně vtipný, kolik lidí to neví, přestože to zní tak všeobecnopřehledovitě. :D Ale odpověděla jsi dobře, pokud jsi to byla ty.

A jinak v pohodě, už jsem to smazala.:)

4 Em | Web | 10. march 2015 at 20:42 | React

[3]: No, tušila jsem, že to bude chyták, takže jsem vyhodila 2. možnost, protože mám jisté mlhavé potuchy o nějakém státě New York. Nakonec jsem si řekla, že New York, to je dost nepravděpodobný, protože New York jako město se určitě nenachází v New Yorku jako státu. Takže mi vyšla třetí možnost. :D

(Kterou jsem odklikla a hned si to běžela zkontrolovat na google a naštěstí jsem měla správný úsudek :D)

5 J. | Web | 10. march 2015 at 21:17 | React

[4]: No, právě že New York se v New Yorku nachází - tím je to ještě horší, že to není hlavní město. Chápeš, je to nejznámější a nejdůležitější a nejlidnatější město Ameriky, dokonce bylo někdy při vzniku USA hlavní (místo Washingtonu), no a ono to i tak prostě není hlavní město státu, kterej se po něm jmenuje. Jak smutné. :D

6 Em | Web | 12. march 2015 at 20:26 | React

[5]: Heeej, tak to je hodně smutný! :D

7 E. | Web | 14. march 2015 at 16:51 | React

Už strašně dlouho ti chci napsat nějaký komentář, ale vždycky jsem nevěděla, co tam napsat. A ted konečně vím, jo! Každopádně, příjde mi strašně vtipný, že tu není ani jedna fotka, na které jste vy :D Muselo to tam být pěkný, hned bych tam jela, ikdyž Prahu nemám ráda :D

8 J. | Web | 15. march 2015 at 17:45 | React

[7]: To je mi líto, že jsi nevěděla, co napsat.

Že vtipný? No, tvoje sestra se vyfotit nenechá a proč bych měla fotit sebe? :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama