Book tag

4. may 2015 at 22:18 | J.
Nedávno jsem na blogu Werangummi narazila na zajímavej článek - knižní tag a rozhodla se, že ho udělám taky. Zatím ovšem netuším, kam ho šoupnout, jelikož nemám žádnou knihovou rubriku. Dočasně tedy nebude nikde. Jo a kdyby se vám náhodou líbil, určitě se zapojte i vy a napište, ráda si přečtu vaše odpovědi.1. Existuje nějaké tvé oblíbené místo na čtení?
Neřekla bych, popravdě mně čtení přijde nepohodlný kdekoliv. Nikdy nevím, jak si sednout / lehnout a o co si opřít čtečku. Naposled se mi dobře četlo minulý prázdniny na Lipně, když jsem seděla na kamenným stole.

2. Záložka, nebo náhodný kus papíru?
Jako když už si musím vybrat, tak určitě ten kus papíru, na záložky totiž vůbec nehraju. Obyčejně ale nehraju ani na kusy papíru a prostě si pamatuju stránku nebo dám knížku hřbetem nahoru. A nebo si zalistuju a najdu, kde jsem skončila, vždyť to zabere jen pár minut.

3. Dokážeš přestat číst kdykoliv, nebo musíš dočíst stránku nebo kapitolu?
Asi záleží, jestli tu knihu hltám nebo ne. A protože pokud knihu nehltám, tak ji zpravidla ani nečtu, tak u mě asi platí to druhý - musím, jak by řekla moje babička, dočíst k puntíku.

4. Jíš nebo piješ během četby?
Absolutně ne. Buď se můžu plně soustředit na čtení nebo na jídlo, na obojí vůbec. Navíc kolem sebe nesnáším špinavý nádobí. Vlastně ani čistý nádobí. Jakýkoliv nádobí. Prostě ne, nejím u čtení. A když mám žízeň, přestanu číst a napiju se.

5. Můžeš číst při poslouchání hudby nebo při zvuku televize?
Nemůžu a nechápu lidi, kteří můžou. Vždyť takový poslouchání hudby, to je samo o sobě tak plnohodnotná a zabavující činnost, že by mě osobně ve snu nenapadlo si k tomu ještě číst.

6. Čteš jednu knihu, nebo více knih najednou?
Ráda bych jednu, ale realita je jiná. Ono se to prostě nedá uhlídat a než se naděju, už čtu zas něco novýho a zas to nedočtu a zas nemám čas a zas zapomenu, proč to vlastně čtu a co vlastně čtu. Pak nemám náladu na toto, potom zase na ono, tak začnu úplně něco dalšího...

7. Čteš dopředu nebo přeskakuješ řádky?
Samozřejmě že čtu dopředu a přeskakuju řádky. Nemůžu přece číst postupně, ještě by mi praskly žilky v mozku napětím a očekáváním.

8. Psala jsi nebo píšeš do knih?
Pokud mám po ruce tužku, tak tam akorát opravuju tiskařský chyby. Jinak do knih zásadně nic nepíšu. Možná taky proto, že mám ohavnej rukopis a nakonec bych si tu knihu ještě zhnusila.

9. Jakou knihu máš rozečtenou a jakou se chystáš číst?
Chystám se číst první díl Zaklínače. A rozečtených jich mám hromadu - jak jsem říkala. Asi dva týdny zpátky se mi ale naopak podařilo jednu knihu dočíst, což považuju za osobní úspěch.

10. Jak nacházíš nové knihy na čtení?
Většinou doporučení od taťky, výjimečně od nějakých kamarádů nebo příbuzných. Jinak mám tak nějak v hlavě provizorní seznam toho, co si chci přečíst, tož z něj vždycky něco vytáhnu.

11. Kdy jsi začala číst?
No hodně brzo - psala jsem to tady v tomhle článku, tak se kdyžtak mrkněte.

12. Jak často se podíváš na poslední stránku knihy?
Pokaždé!

A to bude konec. Děkuju za pozornost a moc si nevšímejte toho, že je tenhle článek tak podivně laděnej, jak je. Při psaní odpovědí jsem se místy divila sama sobě, jak zvláštně zním.
 


Poll

Je opakovaný vtip vtipem?

Ano 61.5% (16)
Ne, není vtipem. 38.5% (10)

Comments

1 Black Rainbow | Web | 4. may 2015 at 22:56 | React

Přebírám tag a jdu na něj! :D
A opakovaný vtip je rozhodně vtipem. Pokud někdo hodí dobrou tlamu budu mu to připomínat i za rok. Ale bohužel se často stává že se pak směju jen já. Smutné.

2 R.R.L.C.T.G.C | Web | 23. june 2015 at 14:22 | React

Ten tag je úžasnej a tvé odpovědi mě občas i překvapily - třeba jsem vůbec nevěděla to s nádobím. :D
Ale možná si ho taky zkopíruju. Zasáhla mě nová čtecí vlna. (a účet na goodreads už konečně mám :3 Jen ho zatím nevyužívám ,tak jak bych měla, ale něco už tam je.)

3 Em Age | Web | 2. august 2015 at 17:31 | React

S bodem pět naprosto souhlasím. Vadí mi to i při psaní. Často, když píšu článek na blog, vezmu si protizvuková sluchátka. :)

4 Mykloshka | 4. august 2015 at 19:29 | React

Myslím, že mám téma na další článek:--):D
Tenhle tag vidím poprvé. Jinak souhlasím s bodem 7.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama