Tag: Game of Thrones

7. september 2015 at 1:58 | J. |  Články na téma
Buďte pozdraveni!

Před pár minutami jsem dokoukala pátou a zatím poslední řadu Game of Thrones. Mé dojmy jsou velice smíšené a jelikož jsem celou řadu zhlédla dnes a v hlavě tudíž nemám nic než šok, krev a zradu (dobré pocity se tam někde vzadu skrývají také, stejně jako dobré aspekty seriálu), nemůžu jít spát a musím si tímto tagem urovnat své myšlenky. Navíc jsem byla otagována mou drahou Ninou a kdopak jsem, abych neuposlechla jejího přání.. Otázky jsem ukradla někde z internetu a pár jsem si jich přivymyslela. Pokud je budete chtít použít, rozhodně nejsem proti.

Článek obsahuje spoilery. (hodně spoilerů)

How did you discover the series/book?
Vlastně musím říct, že už si to ani pořádně nevybavuju. Hodně jsem o seriálu slyšela, jak dobré, tak špatné ohlasy, a tak jsem se prostě jednoho dne rozhodla, že si udělám vlastní obrázek.. a pak už mě to nepustilo.

Who is your favourite house apart from the Starks and Lannisters?
Velice podezřelá otázka - proč tazatel předpokládá, že jsou Starks a Lannisters nejoblíbenější rody? V každém případě ale, ač je to ode mě velice předvídatelné, musím vybrat house Targaryen. Víte proč? ..Protože mají draky. Proto.

Who is your favourite character from the House of Stark?
Vezmeme to vylučovací metodou: Arya to rozhodně nebude, protože mě štve prakticky každým jejím pohybem. U Sansy se nemůžu rozhodnout, zda je nakonec úplně blbá nebo ne. Catelyn byla vždycky zbytečně hodná a pár věcí co udělala mi nesedlo. Robb byl pitomec od začátku do konce. Bran je divný a Rickon příliš nedůležitý.. Zbývá mi tedy Ned aneb první člověk, u kterého jsem byla smutná, že umřel (to jsem ještě nebyla zvyklá na to, že umírání hlavních postav je v tomto seriálu na denním pořádku). So Eddard Stark it is.

Who is your favourite character from the House of Lannister?
Vždyť to je snad jasné.. přece Cersei. Pravda, první dvě řady jsem ji k smrti nenáviděla, ale teď je to prostě má láska a nikdo mi ji nevezme. Když už jsme u těch Lannisterů, Jaimeho s Tyrionem mám také moc ráda. Víte, Lannisters jsou celkově moc úžasný rod, můj nejoblíbenější. Hear me roar and whatnot.


What is your favourite character?
Jakože úplně ze všech? Fííha, nádherné.. děkuji za optání. Seřadím vám to. (Mimochodem se to za celých pět řad změnilo tolikrát, že to ani spočítat nemůžu..)

1. Cersei Lannister - protože omfg, ona je prostě takový miláček
2. Jorah Mormont - nevím proč mi tolik padl do oka, ale netoužila jsem po ničem jiném, než aby se vrátil
3. Jaime Lannister & Tyrion Lannister - mám je ráda oba stejně a mám ráda jejich bratrskou lásku (no pun intended)

Who is your least favourite character?
Otázka na kterou se těším už od té doby, co mě napadlo udělat tento tag. Neoblíbené postavy jsou velice důležité. Myslím, že kdyby si všichni níže zmínění utvořili alianci, vyhráli by nad světem.

Melissandre - aneb "červená obluda" jak ji ráda označuji. Nesnášela jsem ji už od první chvíle, co jsem ji uviděla, doufám že umře
Ygritte - nevím co s ní všichni mají. Hlavně nevím, co s ní Jon má. Kdyby ji zabil hned, nebyly by žádné problémy
Petyr Baelish - nechápu, proč se lidem nemůže dívat do očí. Copak je to tak těžké? A je to největší krysa, co kdy žila
Lysa Arryn - duševně nevyrovnaná mrcha.. i s tím jejím dítětem jsou velice creepy, ještě že ona teď už creepuje někde v oblacích
Margaery Tyrell - její obličej mi leze krkem jen se na ni podívám. Falešnější postavu jsem v životě neviděla
Daario Naharis - no, hlavně že spí s Daenerys. Nevěřím mu nos mezi očima a jak si pořád hraje na hrdinu, ble
Shae - na tu ani plýtvat slovy nechci. Od začátku se mi nelíbila.. Tyriona si nezaslouží, snad ani Tywina si nezasloužila
Grand Maester Pycelle - toho jsem chtěla kopnout pokaždé když promluvil. Je totálně odporný
Robb Stark - vždycky si myslel, kdovíjak skvělý není... A ne, opravdu není. Jsem z celého srdce šťastná, že umřel
Talisa Stark - velice podezřelá osoba, která je příliš příšerná snad i na Robba. Stejně s ní byl jen proto, že byla "hezká", přesně jak říkal Filch (už nevím, jak se jmenoval)
Ellaria Sand - byla tam jen asi pět dílů a stejně jsem ji stihla nesnášet...toho jen tak někdo docílit nedokáže
Alliser Thorne - děsná postava od začátku do konce. Opravdu nechápu, že na ni vůbec sehnali herce při smyslech
Jon Snow - nevím no. Trochu love-hate vztah. Další postava, která je zbytečně hodná. A jeho chování je nelogické
Yara Greyjoy - je ohavná. A ohavný je dle mého názoru celý ten jejich Ironborn klan, včetně otce

What are your thoughts about the series/book?
Seriál se rozhodně zařadil mezi mé nejoblíbenější. Nemyslela jsem si, že by se mi mohl líbit. Ale je úžasný a parádní a jsem moc ráda, že jsem na něj narazila. Hodlám si koupit nějaké badass Game of Thrones tričko a producírovat se v něm po světě. Knihy jsem zatím nečetla, ale mám je na seznamu a docela se na ně těším.. i když se zároveň trochu bojím, že to nebude čtivě napsané a nebude mě to bavit (uvidíme). Navíc mám dlouhotrvající dilema, zda to číst anglicky či česky.

What is your favourite quote?
Dobře, tohle vím přesně. Je to věta, kterou řekla Daenerys Missandei: "All men must die.. but we are not men." (Což velmi úzce souvisí s valar morghulis a valar dohaeris, které mám také moc ráda.) Jo a ještě jsem si vzpomněla na Cerseino "Every breath you draw in my presence annoys me." Není to teda nějaký příliš hluboký citát, ale je silný.


If you could be one of the characters, who would you be and why?
Myslím, že Jaime Lannister. Proč? No přece kvůli Cersei. Protože by se mi prostě líbilo žít jeho život. Býval supr bojovník, teď už sice není, ale naučit se dělat věci levou rukou není tak těžké (vlastní zkušenost). Protože je ze skvělého rodu a všude se může vymlouvat na otce, jehož jméno, moc a peníze ho dokázaly vysekat z jakékoli situace (dokud žil). Protože není ani přehnaně hodný, ani nelogicky zlý a má pěkné vztahy s různými lidmi. A protože je prostě žůžo.


What is your favourite episode/season?
Mám to jako jednu velkou kaši, nevím, co bylo ve které epizodě ani řadě, opravdu. I když obecně se mi líbí epizody, kdy umírají mí neoblíbení lidé. Nebo epizody, kde mají mí oblíbení lidé pěkné hlášky a hodně scén. Nebo epizody, kde jsou krvavé a akční bitvy, jako třeba the battle of Blackwater nebo the siege on Castle Black. Nebo ty jatka na svatbě u Freyových. Nebo to, jak Mountain rozdrtil Oberynovi lebku (dobře, po tomto odstavci by mě má matka asi zapřela.. ale epické to vše bylo, uznejte.) A celkově mám ráda poslední epizody sérií, protože nastává gradace a vždy se stane něco velice nečekaného a dechberoucího.

Who is your Game of Thrones crush?
No tak řekla bych, že už asi každý pochopil, že Cersei, ale abych jmenovala taky nějakého muže, tak to bude... no já nevím, pravděpodobně Jorah. Je moc fajn, má hezké oči a kdyby mě někdo miloval aspoň z poloviny tak, jak on miluje Daenerys, bylo by to krásné (akorát jeho nedávné nakažení greyscale mě trochu děsí.)

What is your favourite pairing?
Hodně dlouho jsem byla pro Jaime & Brienne.. možná stále ještě jsem, ale můj otp to opravdu nebude. Dál bych byla nejšťastnější, kdyby se dali dohromady Daenerys s Jorahem (samozřejmě) a Dany jsem vlastně měla moc ráda i s Drogem. Jaime a Cersei jsou klasika (i když nevím, jestli nejsem špatný člověk za to, že je shippuji) a Tyrion, když už ho nechce Sansa, by to mohl dát dokupy s Bronnem (vždyť já vím že jsem out of my mind..)

What is your favourite house sigil and motto?
Samozřejmě nazpaměť znám jen těch pár nejznámějších, ale našla jsem si na to stránku a z toho, co jsem četla, se mi nejvíc zamlouvá motto rodu Mormontů: "Here we stand". Co se znaku týká, nemůžu se rozhodnout, vždyť jsou všechny tak pěkné!


What is your favourite place in the Game of Thrones world?
Uvědomuju si, že tohle rozhoduju pouze na základě seriálu, že všechna místa samozřejmě neznám a že pokud jsou v knize nějaké detailnější popisy jednotlivých měst či krajů, mohla bych po přečtení docela změnit názor. Zatím ale takto:

Dragonstone - je to tam tak nehostinné, kamenné, studené a strašidelné, že je to opravdu bomba. A je to u moře
Braavos - rytíř u vjezdu a černobílé dveře u chrámu toho mnohotvářového boha jsou téměř dokonalé
Valyria - ty ruiny mne uchvátily hned na první pohled
King's Landing - já nevím, je to tam takové velmi hlavní a královské a připomíná mi to Cair Paravel
Quarth - obvious reasons.. have you been there, have you seen it?

What are you most looking forward to in the upcoming season/book?
Primárně by mě velice zajímalo, zda bude Bran skutečně létat nebo jestli to byla jen nějaká přemrštěná metafora, protože celou poslední řadu byl chudák jaksi ignorován. Také bych byla ráda, kdyby Cersei ještě neumírala a těším se na to, jak to s ní bude dál, až se vrátí Jaime a tak (asi to nebude moc růžové, vzhledem k tomu, že ta dornská kráva otrávila Myrcellu).. Abych ale řekla pravdu, moc se těším na pokračování příběhů všech, protože je to seriál na jedničku a já jsem se na něm stala postupem času poněkud závislá.

•••

Upřímně doufám, že vás to moc nenudilo (pokud jste to vůbec přečetli) a ráda bych otagovala osůbku z tohoto blogu, i když vím, že zatím se seriálem moc nepostupuješ a to je v pořádku, chápu to.. možná jsi na tom s knihami lépe. Ráda bych si od tebe nicméně tenhle tag jednou přečetla, tak na to mysli.

A to bude vše. Sladkou dobrou noc a příjemné nadcházející dny.. já budu celý příští týden přemýšlet o násilí.
 


Comments

1 Fernweh | Web | 7. september 2015 at 15:25 | React

Ačkoliv se naše názory na postavy rozcházejí i tak je to super článek. Ale pozitivní je, že obě nesnášíme Throna (i když jsem ho nezmínila), Shae, Robba a Lysu (tu jsem taky nezmínila). Sakra. Nezmínila jsem tam asi víc lidí. Jdu to upravit. :DD

2 positive-attitudes | Web | 8. september 2015 at 13:13 | React

Taky se mi líbí <3

3 Winny | Web | 10. september 2015 at 10:59 | React

Asi chápem čo tým myslíš, lebo keď som bola mladšia, tak som mala taký blog, že som tam písala československy. Bola som na blogu cézet a český jazyk som žrala, ale potom som z toho asi tak nejak vyrástla a cchcela začať písať zmysluplnejšie články (nejak sa mi to nedarí :D) a to by samozrejme veľmi na úrovni nevyzeralo keby som to tam všetko miešala dokopy.
Followla som ťa na insta, teda predpokladám, že si to ty (ak si to ty, tak super insta!) :D.

K tvojmu článku. Ja som toto leto tiež dala nejaké seriálové maratóny a pár ľudí okolo mňa ospevuje Game of Thrones, avšak podľa mňa to nie je moja šálka kávy, aj keď ktovie, ľudia sa menia a možno jedného dňa si to pozriem :D. Ale celkom som sa zabavila na odpovedi na otázku, ktorý je tvoj najmenej obľúbený charakter, síce vôbec neviem kto je kto ale ten popis pri každej postave ma pobavil :D. Slovné spojenie duševne nevyrovnaná mrcha si asi pravdepodobne ukradnem na jednu osobu v mojom živote ktorú nenávidím :D.

4 Unicorn | Web | 10. september 2015 at 12:59 | React

Tak k tomuhle tagu toho asi moc nenapíšu, protože seriál nesleduji a nevím o co jde. Proto jsou otázky a odpovědi pro mě takové nic neříkající. Každopádně můj bratr se na seriál dívá a několikrát mi už říkal ať se podívám taky. Pořád dost váhám ale třeba jednou.. :))

5 glamour-vanessa | Web | 10. september 2015 at 14:10 | React

Skvělé :)

6 Lucie♡ | Web | 10. september 2015 at 16:15 | React

Z tohohle seriálu jsem viděla pouze 2 díly :D . Bavil mně, ale není na to čas.. :/

7 Rena R.L.C.T.G.C. | Web | 11. september 2015 at 17:39 | React

Tohle je opravdu úžasný článek, když jsem poprvé uviděla ten název, ani nevíš, jak mě to potěšilo. : D
A ještě víc mě potěšilo, že taky miluješ Cersei :"3 A taky, jak jsi mi kdysi psala, že Jaimeho nenávidíš, tak jsem hrozně ráda, že už ne <3
Ten první obrázek je vážně moc pěkný.
A taky díky ti, to je vlastně poprvé, co mě někdy někdo otagoval a já se teď cítím hrozně hrdě.
Samozřejmě ho napíšu, až to půjde. :3
Měj pěkný den.

8 barlie | Web | 11. september 2015 at 22:49 | React

S něčím se shodneme a v něčem vůbec :D
Asi nejvíc v těch tvých nejoblíbených postav, některý jsou totiž mé oblíbené :D Hlavně teda Robb toho jsem měla ráda ani nevím proč :D
Už je to dlouho, co jsem byla crashnutá do GOTka, bylo to fajn, bylo to tak loňský léto, když jsem GOt nečetla, tak jsem na ní koukala :D
5. sérii jsem teda ani neviděla, ale četla jsem všechny zatím vydané knížky, takže mi to stačí :)
Super TAG, ještě jsem ho neviděla, takže to bylo fajn :)
A máš hezkej design :)

S tím přejmenováním, já jsem to tak změnila/nezměnila. Všude se většinou pořád podepisuju Barlie a někde blackbird. Jen tak :D

9 virgil | Email | 24. november 2015 at 15:53 | React

Can you send me a high resolution picture of the house banners that you have in the body of your Blog?

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama