December 2015

A life without purpose is no life at all

29. december 2015 at 9:28 | Misanthrope |  Můj život
Výborně se mi pro titulek dnešního článku hodí citátek z ahs, který se mi při jeho sledování dostal pod kůži. Také se omlouvám za kvalitu článku, dlouho jsem nepsala žvásty o mém životě a nejsem si jistá, zda ještě vím, jak se to dělá.

Sžírá mě fakt, že se nic neděje. Samozřejmě, kolem se stále něco děje. Ale mně vůbec nic. Na jednu stranu je to možná dobře, lepší než nějaké tragédie. Ale já nemám ráda stojaté vody ani spánek na vavřínech ani nic podobného. Potřebuju změnu. Nebo změny. Vlastně čím víc změn, tím líp. Mám ráda změny, připadám si pak naživu a alespoň trochu očištěná od stereotypů svého světa. Víte, já bych v životě vlastně nechtěla mít stereotypy vůbec žádné, ale není to tak lehké..Zpátky do šedesátých let

11. december 2015 at 0:20 | Misanthrope |  Hudba
Abyste rozuměli, navštívila jsem tento týden koncert revivalové kapely zvané The Backwards. Fungují od roku 1995, pocházejí ze Slovenska a dvakrát vyhráli NY Beatlefest za nejlepší napodobení Beatles. Chlubí se i tím, že jim sestra George Harrisona, Louise, údajně pověděla, že po třiceti letech konečně zase slyší "sound of the Beatles".

Napřed bych chtěla podotknout, že jsem nikdy pořádně nezjistila, jaký mám na revival kapely názor. Přikláním se spíš k tomu, že negativní, protože mi jednoduše nejde do hlavy, proč by si někdo stavěl celou kariéru a tím pádem i život na napodobování někoho jiného. Všichni kolem mi vysvětlují, že jim tím vzdávají hold, že je to vlastně skvělé a úžasné, ale mně vždy připadalo, že si akorát hrají na něco, co nejsou a vezou se na nekonečné slávě a úspěšnosti pravých kapel.

Napadlo mě, že pokud se dáte do čtení zbytku článku, měli byste tento můj názor znát.Philosophical tag

8. december 2015 at 0:12 | Misanthrope |  Články na téma
Tento tag běhá po blogách pod názvem "phylosophical tag", což mě opravdu zvedá ze židle (imaginární). Samotnou by mě zajímalo, jak na většinu otázek hodlám vlastně odpovědět.. Jo a abych nezapomněla, musíte ocenit můj překladatelský talent (ze slovenštiny).

PS: Pravděpodobně teď budu nějakou dobu cpát nesmyslné tumblr obrázky dvanáctého Doctora do všech článků.. jen abyste se nedivili.