A life without purpose is no life at all

29. december 2015 at 9:28 | Misanthrope |  Můj život
Výborně se mi pro titulek dnešního článku hodí citátek z ahs, který se mi při jeho sledování dostal pod kůži. Také se omlouvám za kvalitu článku, dlouho jsem nepsala žvásty o mém životě a nejsem si jistá, zda ještě vím, jak se to dělá.

Sžírá mě fakt, že se nic neděje. Samozřejmě, kolem se stále něco děje. Ale mně vůbec nic. Na jednu stranu je to možná dobře, lepší než nějaké tragédie. Ale já nemám ráda stojaté vody ani spánek na vavřínech ani nic podobného. Potřebuju změnu. Nebo změny. Vlastně čím víc změn, tím líp. Mám ráda změny, připadám si pak naživu a alespoň trochu očištěná od stereotypů svého světa. Víte, já bych v životě vlastně nechtěla mít stereotypy vůbec žádné, ale není to tak lehké..Dnes jsem se po dlouhé době donutila vylézt z bytu a socializovat se. Ono to není až tak špatné.. Nicméně jedna vlaštovka jaro nedělá a jestli se neseberu, pravděpodobně tu zetlím navěky. Příhodno pro mě, k tomu sebrání se je právě teď, díky tomu, že jeden rok končí a přelamuje se v další, výtečná doba.

Tímto se dostávám k tématu týdne - novoročním předsevzetím. Něco bych si tu teď ráda slíbila. Poslechněte si - (https://youtu.be/qmTXpmfPpF0)

Má "novoroční předsevzetí"


Budu se snažit dělat věci jinak. Víte, když se chováte pořád stejně, jednáte podle svých starých zajetých kolejí, těžko se setkáte s novými situacemi. Už několikrát se mi osvědčilo, že jsem udělala něco, co bych za normálních okolností neudělala a o tom změna a neustrnutí na místě právě je.

Konečně udělám něco se svou žárlivostí, protože mě to začíná ničit a mít neblahé následky na mé běžné fungování. Musím si vštípit do hlavy (a uvěřit tomu), že mi žádní lidé nepatří a že mají právo bavit se se všemi ostatními stejně jako se mnou. Že když mají i jiné známé a přátele kromě mě, neznamená to, že už mě nemají rádi, ani že mě vyměnili.

Je sice moc hezké, že se stravuji vegansky a pravda, vegan kvůli zdraví opravdu nejsem, ale mohla bych se alespoň pokusit jíst zdravě (uhm.. a méně). Moudrá osoba, která si říká má matka, mi nedávno pověděla něco jako "máš štěstí, že jíš tak jak jíš, protože kdybys jedla stejné množství normálního jídla, máš už tak sto kilo". A má pravdu. Sice přes vánoce nejím žádné cukroví ani nic příliš tučného, ale pokud za den natlačím dvě plechovky kukuřice, tři chleby s avokádem, osm porcí zeleninové polívky a sáček chipsů - z toho polovinu v noci, opravdu se tomu zdravý životní styl říkat nedá..

Přečtu alespoň jednu knihu / měsíc. Přijde mi směšné, že si zrovna já dávám takové předsevzetí.. vždyť jedna kniha za měsíc, co to je? Bývaly doby, kdy jsem přečetla třeba tři za týden. Ovšem tento rok se mi číst moc nedařilo a já bych to chtěla napravit.

Ok. Kdyby vše dobře šlo, tyto čtyři sliby by měly vést k mému lepšímu životu a nastavit mu zase jednou nějaký význam. Chtěla bych se cítit šťastněji - i když už i tak se level mého štěstí za tento rok oproti minulému poměrně zvýšil. A chtěla bych dál dělat radost lidem kolem sebe. A to mi stačí.

Tip: Napište vše, čeho se chcete ve vás samých v příštím roce zbavit, na toaletní papír a za správného soustředění a víry to spláchněte. // (musíte věřit)
 


Comments

1 Fernweh | Web | 30. december 2015 at 23:01 | React

Písnička se mi moc líbí. Vlastně, taky mám spoustu věcí, co chci dělat jinak. A asi bych si to taky měla takhle nějak sepsat abych se v tom neztratila a měla ve všem jasno. Jsem ale osoba líná a pravděpodobně to udělám tak za týden nejdřív. To s tou žárlivostí.. pociťuji to stejně a mám pocit, že se to stále zhoršuje. A to mě ničí. Nejde ani o to, že bych si myslela, že mě někdo vyměnil. Ale v daný moment bych si třeba tak moc přála být s tím určitým člověkem, že žárlím na toho kdo s tou osobou zrovna je. A to asi není správně. Ale ne vždy je to moje chyba že já tam nejsem. Zapracuju na tom. Taky chci začít jíst zdravěji..zapracujeme na tom spolu jako tenkrát, když jsme začínaly s veganstvím, co? :D

2 Angelique. | Web | 1. january 2016 at 14:59 | React

Tak tedy šťastný Nový rok, aby se ti splnilo to přání být v něm šťastnější a abys splnila svá předsevzetí. Já si je nerada dávám, ale většinou si neoficiálně stejně sama pro sebe nějaká řeknu no. To s tím zdravým stravováním mám stejné :D Ale trochu pochybuju, že se mi to podaří. Já se teda stravuju ještě k tomu nevegansky, takže to je ještě horší :D Mně teda stereotypy nevadí, respektive jak se to vezme, občas mě štvou, ale zároveň mě změny děsí, takže se mnou je to v tomhle ohledu těžký :D S tou žárlivostí to mám podobný, uvědomuju si všechny ty věci, ale občas se tomu neubráním a cítím trochu žárlivost, i když vím, že je to blbost a vím, že to, že tráví čas s jinými lidmi neznamená, že mě nemají rádi :D

3 werangummi | Web | 2. january 2016 at 18:19 | React

Ta písnička je skvělá, pustila jsem si ji k tvému článku a fakt se mi líbí.
Taky chci spoustu věcí dělat jinak, moje chování je u lidí, kteří mě znají, hrozně předvídatelné a to bych chtěla změnit. S tou žárlivostí to mám úplně stejné, jen mě teda ničit nezačíná, mě ničí, a ne málo. To je takové moje hlavní přání se toho zbavit, je to svinstvo. Taky bych chtěla začít jíst víc zdravě, jednu dobu jsem se v té zdravé stravě vyžívala, ale ta už je pryč :D Já jím po nocích čokoládu, protože chipsy hrozně šustí a já mám pokoj s bráchou, heh. Takže s tím bych taky chtěla něco udělat. Jo, číst bych taky chtěla začít víc, v poslední době (nebo taky roce?!:D) jsem na to neměla vůbec čas. Ano, taky byly doby, kdy jsem přečetla tři knížky za týden, teď jsem ráda za dvě za měsíc, ale chtěla bych to zvednout.
Máme toho hodně společného, skvělý článek, ať se v novém roce daří!:)

4 Ter. | Web | 3. january 2016 at 11:22 | React

On je ten stereotyp tak šíleně otravný, jenže něco s tím dělat se zdá jako nadlidský úkol. Soucítím s tebou a držím palce. Ono to chce takové to pravé první nakopnutí, aby se toho člověk opravdu chopil. A zase všeho moc škodí, že? :-)

Držím palce tvým "novoročním předsevzetím" a doufám, že budeš v tomto roce spokojenější, než jsi do teď byla. Jo a děkuji za ten tip s toaletním papírem - pobavilo. :D

5 xxx | Web | 4. january 2016 at 10:56 | React

Držím palce až sa ti podarí uskutočniť tvoje novoročné predsavzatia, pretože u mňa to osvedčene nefunguje :D

S čítaním kníh to máme narovnako, tiež sa chcem prinútiť prečítať nejakú knižku, pamätám na dobu keď som pravidelne čítala knižky, presne ako spomínaš v článku že si prečítala za týždeň ak tri, s tým sa viem stotožniť pretože som to tak tiež mala nejaký čas, no po čase som akosi nemala na to čas, alebo si jednoducho čas nenašla no rada by som to napravila :)

6 Alice M. | Web | 4. january 2016 at 19:41 | React

Já osobně si myslím, že v dnešní době neexistuje život bez stereotypů. Ale jinak s těmi změnami jsem na tom úplně stejně. Úplně nesnáším, když všechny věci běží jenom tak obyčejně pořád dokola stejně. To mám vždycky dojem, že se asi zcvoknu, jestli to tak bude ještě pokračovat.
Některá předsevzetí máme taky docela podobná. Skrz čtení jsem úplně hrozná, tak před pěti lety jsem četla třeba 2-3 knížky týdně a teď, když čtu už jenom k maturitě, mi to teda rozhodně tak rychle nejde.
Moc pěkný článek! :)
http://aliceontheblog.blog.cz/

7 Christina | Web | 7. january 2016 at 17:56 | React

Myslím, že tvá předsevzetí nejsou tak nesplnitelná, aby se ti to nemohlo podařit. Přeji ti s nimi hodně štěstí.
S tím prvním naprosto souhlasím. Taky bych to chtěla změnit a zachovat se v nějakých věcech jinak, ale sebe a svoje zachování jen tak nezměním. Chce na tom hodně pracovat. Třeba se to povede.
Stereotyp už mám celkem často a ne, že by mi to vyhovovalo, ale jsem na to tak nějak zvyklá a i to by nebylo špatné změnit. Věřím, že se to časem povede. Zatím se tak trochu usazuji a zvykám.

8 Christina | Web | 8. january 2016 at 13:39 | React

Taky si myslím, že to není úplně taková ta láska, protože tu bych cítila jinak, ale něco tam je, to je jasné.
Já ti taky děkuji za komentář a vůbec mi nevadí, že jsi se takhle rozepsala. On to člověk občas potřebuje :D.

9 barlie | Web | 8. january 2016 at 20:25 | React

Tak tenhle článek mám pocit, jak kdybych psala já. Naprostou s tebou soucítím! :D
Hodně štěstí s nimi.

Také bych se chtěla stát veganem, ale nevím, zda mám odvahu.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama