Hudební tag

14. february 2016 at 2:38 | Rohan |  Hudba
Měsíc zpět mě do jednoho hudebního tagu nominovala Nina (proč mi přijde, že tě zmiňuju snad v každém svém článku..) Ale dosud jsem se s těmi otázkami nějak nedokázala popasovat a nedávno jsem objevila na blogu u Iris jiný hudební tag, který mě natolik zaujal, že ho musím napsat přednostně. Na ten druhý se taky chystám, jen potřebuju čas.

Celá věc spočívá v tom, že si v první otázce vyberete jednoho hudebního interpreta a v následujících třinácti odpovídáte názvy jeho písniček. Potom se můžete rozepsat o tom, proč právě tento název, co tím myslíte a tak dále. Zní to jako velká zábava že.1. Vyber si umělce
The Beatles. O tomto jsem nemusela ani nijak dlouze přemýšlet, věděla jsem to hned jak mě napadlo, že si tento tag udělám a nikoho jiného ani nezvažovala.

Na druhou stranu jsem si tímto výběrem docela zavařila, protože jak každý správný fanoušek ví, na youtube je velmi silný nedostatek hudby Beatles. Některé písničky nenajdete vůbec, protože jsou prostě všechny verze stažené dolů, nahlášené, blokované.. Snažila jsem se poradit si s tím, tak uvidíme, zda to půjde a bude to posouchatelné.

2. Jsi muž nebo žena?
I am the walrus. Ne, promiňte, ale já tuhle otázku přímo nenávidím. Nelíbí se mi, neumím na ni odpovědět a nevím, nevím, nevím. Myslím že veškeré moje pocity ohledně tohoto problému přesně vystihuje tento obrázek.

3. Popiš se
Free as a bird. Mám ráda volnost a svobodu, ráda si dělám co chci a jenom tak životem letím aniž bych se o cokoliv starala.

4. Jak se cítíš?
Like dreamers do. I přesto, že se každý den alespoň trochu snažím žít přítomností, někdy je to pro mě holt nemožné a tak se zamýšlím trochu o minulosti, hodně o budoucnosti a sním o tom, co bude, co nebude a co by býti mohlo.

5. Popiš, kde právě žiješ
Here, there and everywhere. No tak hádejte kde právě žiju no. Ale ne na dlouho, neboť už od první chvíle, kdy jsem se v té své milované zemi poprvé nadechla, věděla jsem, že moje srdce se schovává někde tam a je jen na mě, zda se odvážím jít ho tam hledat a uvést vše na pravou míru. Jinak poměrně často sním o tom, že alespoň malou chvíli ze svého života budu trávit cestováním kolem světa, bez cíle, bez starostí.. a pak všude bude doma.

6. Kdybys mohla jít nebo jet kamkoliv, kam by to bylo?
Penny Lane. Tak kromě toho, že tam chci jakožto fanatický beatlemaniak, je to prokristapána V ANGLII, tudíž je snad každému jasné, že kdybych mohla kamkoliv, bylo by to právě tam. (Představte si, že by se mi teď moje přání splnilo a já se místo psaní tohoto článku mohla v příštích okamžicích procházet nočním Liverpoolem..)

7. Oblíbený způsob dopravy?
Flying. Občas když jsem za školou, ráda se poflakuju kolem budovy mamčiné práce (ironie osudu) a jednou jsem nad sebou slyšela letět letadlo. Tehdy jsem si řekla, že když už jsem takový rebel a nechodím do školy (haha), mohla bych se klidně sebrat, dopravit se na naše letiště a zmizet. A pak jsem si slíbila, že až vyjdu tu hloupou školu, výše popsané do puntíku splním a už mě tu nikdo nikdy neuvidí.. Létání je kouzelné.

8. Jaké je počasí?
Mr. Moonlight. No kdyby to někomu nebylo jasné, tímto jsem chtěla jakože říct, že je noc a že netuším, jaké je počasí, protože venku nejsem a ani tam nevidím. Asi je zima ale.

9. Oblíbená část dne?
A day in the life. Každý mi říkal, že dosažením osmnácti let se pro mě v podstatě nic nezmění. Nicméně změnilo se.. začala jsem si z nějakého nevysvětlitelného důvodu užívat každou část dne. Rána začala být snesitelná, cesta do školy ok, den ve škole většinou klidný, někdy vyloženě příjemný a odpoledne, večery a noci jsem měla ráda vždy.

10. Kdyby tvůj život byl tv relace, jak by se jmenoval?
Magical mystery tour. Vyšlo mi jednou na hodině psychologie v testu osobnosti, že mám velmi narcistické sklony - což se mi opravdu nezdá, ale budiž. Abych tedy ty sklony nějak využila, budu teď tvrdit, že můj život je šíleně parádní a zajímavý, abych mohla jako odpověď použít tuto písničku. Když se nad tím ale zamyslím, nic narcistického na tom vlastně není, vždyť kdo by dobrovolně pojmenoval vlastní pořad v televizi nějak nudně?

11. Co pro tebe znamená život?
Searchin'. Podle mě v životě neustále něco hledáme, alespoň já rozhodně. Ať už jsou to čisté ponožky, nebo štěstí, vždycky je tu něco. Já například momentálně v životě hledám smysl. Kdybyste ho někdo našel, dejte vědět.

12. Tvůj strach
Nowhere man. Bojím se, že v životě nic nedokážu. Bojím se, že stejně k ničemu jako jsem teď budu až do konce svého života a pak.. pak prostě umřu. A nic tu po mně nezbyde. Země se dál bude otáčet, čas dál běžet, auta dál jezdit ulicemi a lodě plachtit po vodě, ale všechno se to bude dít beze mě. Protože já už nebudu nikde.. a nebudu nikdo.

13. Nejlepší rada, jakou můžeš dát
Let it be. Aneb heslo flegmatiků a jednoduše to, podle čeho se v životě řídím. Vy byste měli taky. Následujte mou radu, nechte všechno plavat, nestresujte se, nezahazujte se s lidmi, co vám za to nestojí, nebuďte smutní a prostě jen žijte. Co se má stát, stane se a vy s tím stejně nic neuděláte.

14. Myšlenka dne
Some other guy. Mmhm, stejně jako jakýkoli jiný den, i ten dnešní jsem věnovala zachmuřeným a žárlivým myšlenkám na přátele mých přátel - na lidi, které neznám, ale přesto ze srdce nenávidím.

A tímto končím. Divím se, ale jsem moc ráda, že jsem odpověděla na všechny otázky a zdárně tento tag dokončila, doufám, že ho také zdárně publikuju a poté si lehnu do postele a zdárně usnu. Nominovat bych chtěla.. no Ninulko, že jsi to nečekala! Kdokoliv další, koho tag zaujme, nebojte se a udělejte ho, ale dejte vědět, abych si vaše odpovědi mohla přečíst. A vůbec, napište mi komentář. Děkuji.
 


Comments

1 Fernweh | Web | 14. february 2016 at 10:28 | React

Ach tohle bylo nečekané. Jsem hrozně překvapená že jsi nominovala zrovna mě! :D
Počkej ale pokud tenhle tag udělám, nebudu mít moc koho nominovat. Dík moc.
Zjistila jsem, že spoustu písniček od Beatles neznám a teď se stydím v koutě.
Každopádně krásný poslech k ranní kávě. ^^
Zkusím zapracovat na té 13. Protože máš naprostou pravdu. Ale hrozně težko se na některé věci zapomíná a pak nejde se tím nestresovat..Však víš.

2 Angelique. | Web | 14. february 2016 at 19:45 | React

Tohle je naprosto bombastickej tag! Vím, žes mě nenominovala, ale asi se nominuju sama a taky si ho udělám, protože je to vážně skvělý nápad a hrozně se mi líbí :) Jsem ráda, že sis vybrala zrovna Beatles, upřímně mě to od tebe moc nepřekvapilo, čekala jsem to ještě před rozkliknutím celého článku, ale jsem za to ráda, protože sama The Beatles miluju :) Líbí se mi i tvoje odpovědi, když tak přemýšlím, že bych si tenhle tag mohla taky udělat, tak vážně nevím, jestli je nějaká kapela, kromě Beatles :D, u které bych dokázala odpovědět na všechno, ale je to upřímně docela výzva :D Let it be je super rada, škoda, že to mnohdy není tak snadné. Líbí se mi tvá odpověď na oblíbenou část dne, je super, že si užíváš všechny části dne, co je ti 18 :) To je paráda. 11. je hodně trefná, myslím, že všichni celý život něco hledají.

3 barlie | Web | 17. february 2016 at 20:07 | React

To je bombastickej tag, asi se taky inspiruju a udělám taky :)
Beatles je skvělá volba, miluju Beatles :D

4 Vii | Web | 20. february 2016 at 22:48 | React

Zaujímavý tag, veľmi tagy nemusím, preto ma máloktorý zaujme dočítať ho do konca xD Ten strach máme rovnaký....

5 Ooomarie | Web | 8. march 2016 at 9:08 | React

Tento tag se mi moc líbí, možná ho někdy udělám :) Vybrala sis úžasně, beatles mám strašně ráda ♥

6 Ďábelská Victoria | Web | 9. march 2016 at 10:10 | React

Zajímavý blog

7 sarushef | Web | 17. august 2016 at 17:01 | React

Beatles jsou boží!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama